Jaké jsou možnosti při výběru nové televize?

Pokud pomineme klasické televizory CRT – to jsou ty vypouklé dozadu, zabírající hromadu místa a vážící desítky kg, máme na výběr ze tří možností. První z nich je LCD televize prodávaná v různých velikostech, od malých přenosných LCD až po LCD televizory s úhlopříčkou více než metr s nimiž proměníte obývací pokoj doslova v domácí kino.

Vylepšením technologie LCD jsou pak LED televize, které mívají i přes nižší spotřebu energie větší jas a lze při jejich konstrukci dosáhnout neuvěřitelně malé hloubky < 3cm. Další oblíbenou technologií, používanou především pro větší úhlopříčky, je plazma TV. Oproti LCD televizím mají zpravidla plynulejší obraz, větší pozorovací úhel a ani vyšší spotřeba elektrické energie, která byla v minulosti nevýhodou plazmové televize, už dnes není problémem.

Kterou značku televize zvolit?

Mezi plazmovými televizory můžeme doporučit značky Panasonic a LG. Oproti konkurenci nabízejí širší modelovou řadu, vyšší spolehlivost a lepší zobrazovací vlastnosti. Na LCD a LED televize se pak specializují Philips a Samsung, o pozornost si říkají také LED televizory Sharp. Mezi levnější alternativy patří pak televizory Sencor, GoGen, Hyundai, Haier a další levnější značky nabízející především televize s menší obrazovkou.

TIP: Potřebujete ke své televizi pouze nový dálkový ovladač? Navštivte specializovaný e-shop s dálkovými ovladači pro televize na www.emerx.cz.

Jaké je optimální rozlišení Vaší nové televize?

Rozlišení – zásadní parametr pro kvalitu obrazu, na trhu jsou dnes v podstatě dvě možnosti. Nižší rozlišení HD Ready s 1024×768 body a Full HD rozlišení s 1920×1080 body. Full HD využijete jen při příjmu kvalitního signálu ze satelitu nebo z blu-ray disků, pro sledování běžného televizního vysílání z pozemního vysílače(příjem přes integrovaný SET TOP BOX) zatím postačí i rozlišení HD Ready.

Výběr nové televize – druhy, značky, tipy a rady
Štítky: