Tryskání je známé též pod pojmem otryskávání či pískování. Tento technologický postup se používá především k opracovávání nejrůznějších povrchů. Jedná se většinou o pevné, kovové povrchy, které se proudem jemných částic tryskají. Mezi nejčastější materiály patří křemičitý písek, ocelová drť či ocelové broky.

Povrchová úprava materiálů je hlavní činností, kterou se zabývá firma Wista již více než 20 let. V jejím e-shopu je nabízena nejrůznější tryskací technika nejen k přímému prodeji, ale i ke krátkodobému či dlouhodobému pronájmu. Tato služba je výhodná zejména pro firmy, které se zabývají povrchovou úpravou materiálů a výrobků pouze nepravidelně. Jelikož firma Wista provádí i servis tryskacích strojů, je jejich pronájem ideálním řešením.

V dnešní době se pískování používá ve strojírenství. Nejčastěji k očištění stroje, odlitku či povrchu před lakováním. Setkat se můžeme se dvěma technikami, které využívají stroje k rozdílnému metání jemných částic. Jedním ze způsobů funguje na principu stlačeného vzduchu. Abrazivní částice jsou unášeny proudem stlačeného vzduchu. Jedná se o takzvané tlakově vzdušné pískování. Druhý způsob je čistě mechanický.

Tryskací technika Wista s.r.o.