Rozlišujeme několik základních typů televizí LG. Dělíme je zejména podle technologie, na které pracují. Jedná se o LCD televize, LED televize, plazmové televize a 3D televize. Každý typ televize LG se vyznačuje určitými výhodami či naopak nevýhodami. Výběr vhodné televize je pak hodně individuální záležitostí jako jsou požadavky, způsob a druh využití, prostor pro umístění televize LG, apod.

LCD televize

LCD televize LG se řadí mezi velmi rozšířené zejména z důvodu velmi nízké pořizovací ceny. Funkce LCD televize LG je založen na tzv. tekutých krystalech, které vytváří vlastní obraz. Dalo by se říci, že se jedná o předchůdce LED televizí. Mezi výhody patří zejména již zmiňovaná cena, dostupnost, nižší spotřeba i obraz, který je velmi zdařilý. Ceny LCD televize LG se pohybují v rozmezí od 4.990 Kč.

LED televize

Následovníkem LCD jsou LED televize LG, které na rozdíl od LCD nepoužívají katodové podsvícení, ale využívají právě technologie LED. Tento posun přináší celou řadu výhod jako je ostrý a výrazný obraz, barvy jsou syté a černá barva je opravdu černou. Nízká spotřeba a rychlá odezva jsou dalšími výhodami LED televize LG. Díky užité technologii je výrobce schopen dodat velice tenké panely. Největší nebýhodou je zejména vyšší cena. Ceny LED televize LG se pohybují v částkách od 7.500 Kč.

3D televize

Horkou novinkou a stále oblíbenější záležitostí jsou 3D televize LG. Přináší vám tak do obývacích pokojů obdobný zážitek, který byl dříve dostupný pouze ve speciálních 3D kinech. Pokud by vás zajímal princip, jakým 3D televize LG fungují, je ve své podstatě celkem jednoduchý: máte speciální 3D brýle, které jsou v přesné synchronizaci s televizorem schopny zakrývat levé či pravé oko podle potřeby.

Jakmile 3D televize LG zobrazí obraz pro levé oko, brýle zajistí zatmavení oka pravého. Poté se obraz nastaví pro druhé oko s mírným posunutím. Tento proces se opakuje zhruba šedesátkrát za sekundu a lidský mozek vnímá obraz jako 3D. 3D televize LG jsou tak velmi zajímavým zpestřením domácího sledování filmů. Nevýhodou je stále vysoká cena a málo 3D obsahu. Obojí se sad již brzy změní a 3D televize LG i potřebný obsah budou mnohem dostupnější. Ceny 3D televize LG se pohybují v cenách od 46.000 Kč.

Plazmová televize

Technologie plazmové televize je známa již relativně dlouho dobu, ale během posledních let se LG plazmové televize velice rozšířily do domácností a to zejména díky stále klesající pořizovací ceně. Princip fungování je trochu složitější na vysvětlení, ve stručnosti je celá obrazovka složena ze spousty bodů, tzv. pixelů. Každý bod obsahuje vzácný plyn (plazmu), který potom při průchodu elektrického proudu vytváří vlastní obraz.

Plazmové televize LG jsou hodně oblíbené díky velkým úhlopříčkám, ve kterých se televize dodávají. Užití pak naleznou ve větších obývacích pokojích, zasedacích místnostech, apod. Ceny plazmové televize LG se pohybují v relaci od 12.990 Kč.

Proč zvolit značku LG?

Na našem trhu jsou televize LG dostupné již dlouhou dobu a stihly si tak vybudovat silné jméno a post důvěryhodné značky. Výběr produktů, tedy televizí LG, je skutečně pestrý a vyberou si všichni: od méně náročných uživatele až po ty, kteří mají doma rádi poslední modely. Tomu odpovídají i cenové relace, kdy nižší modely LG televizí jsou velice dostupné.

TIP: Pokud již vlastníte LED televizi nebo plazmovou televizi LG a potřebujete k ní pouze nový dálkový ovladač, najdete ho určitě v e-shopu www.emerx.cz. Nabízí zde jak originální dálkové ovladače tak náhradní ovladače, které vypadají jinak, ale mají stejné funkce jako originální ovladač. Do vyhledávání stačí zadat model vaší LG televize nebo přímo dálkového ovladače (např. AKB69680403)

O společnosti LG

Společnost LG Electronics je přední globální inovátor v oboru spotřební elektroniky, mobilní komunikace a domácích spotřebičů. Rozdělení společnosti je do pěti obchodních divizí – Domácí zábava, Mobilní komunikace, Domácí spotřebiče, Klimatizace a Obchodní řešení. Je jedním z předních světových výrobců televizorů.

Televize LG – rozdělení, tipy a rady
Štítky: