O repasovanou techniku je v posledních letech nebývalý zájem. Důvod je prostý – jednotlivci i firmy chtějí šetřit, a přitom se nespokojí s nízkým výkonem. Repasované notebooky a servery přitom nabízí spoustu muziky za málo peněz, což by byl hřích nevyužít. Pokud však stále váháte, protože nemáte dostatek informací, bude se vám hodit následující přehled výhod. Prozradíme vám, co od repasovaných počítačů (ne)čekat.

Co je to repasovaná technika?

Repasovaná výpočetní technika označuje desktopy, notebooky a servery, které již byly nějakou dobu používány. Nejedná se tedy nové zboží, nicméně pochází z velkých firem, kde bylo používáno poměrně krátkou dobu. Proto je daný sortiment ve velmi dobrém stavu a dostačuje i po hardwarové stránce. Počítače jsou před dalším prodejem důkladně vyčištěny, otestovány a až poté předány zákazníkům. Případné závady jsou samozřejmě odstraněny.

Proč si pořídit repasovaný server?

Zaměřme se na repasované servery, ale informace platí také o ostatních kategoriích repasované techniky.

 

Pro potřeby většiny zákazníků jsou repasované servery plně dostačující, protože nabízí adekvátní výkon. Zpravidla jde o vysoce kvalitní modely známých značek – například servery DELL či HP, které v době uvedení na trh patřily k absolutní špičce. Není proto divu, že jsou použitelné i po letech.

 

Jedná se tedy o stoprocentně funkční hardware za zlomek původní ceny. Samozřejmě na něj dostanete záruku.

Hodnota výpočetní techniky velmi rychle klesá a již po půl roce padá na 60 – 70 % původní ceny. Funkčnost se přitom nijak nemění a nijak výrazně nestoupají ani požadavky na hardware ze strany vývojářů aplikací.

 

A kde repasované servery známých značek seženete? Za velmi nízké ceny je nabízí známý server bazar www.czech-server.cz. Prodejce vám ochotně poradí s konfigurací a v případě potřeby zajistí montáž přímo u vás ve firmě.

Proč jsou repasované servery dobrou volbou?