Alternativa k aktivním závěrkovým brýlím jsou polarizované brýle, které mají čočky podobné těm, které najdete na slunečních brýlích. Čočky mají pravoúhlou polarizaci nastavenou svisle v devadesáti stupňovém úhlu jedna ke druhé
3D materiál je vysílaný dvěma projektory, které mají oba před sebou polarizační čočku. Povrch na který se obraz promítá je potažený speciální chemikálií, aby neovlivňoval polarizaci.


Protože každý filtr propouští pouze světlo, které je stejně polarizované a blokuje to, které je polarizováno kolmě, každé oko vidí obraz, který byl pro něj určen. Mozek pak skládá tyto obrazy dohromady, aby vytvořil trojrozměrný efekt.
Ačkoli velcí hráči na poli konzumní elektroniky na tuto technolog zpočátku nesázeli, tato metoda nabízí nejlepší divácký zážitek, jakého je možné dosud dosáhnout. Pro diváka to znamená nulovou redukci obrazové kvality a jasu, který je skoro tak dobrý, jako ten, který dostanete z tradiční LCD televize. V současné době už někteří výrobci přišli na trh s pasivní technologií a slaví s ní poměrně velké úspěchy. Čím dál tím častěji nabízejí polarizované brýle 3D kina.

Pro: Brýle jsou lehké, tenké, příjemné na nošení, obraz má poměrně dobrou úroveň jasu a barev. Hlavní výhodou je nízká pořizovací cena.
Proti: Brýle nabízí poloviční rozlišení oproti aktivním, tedy “horší” obraz. Dále se 3D efekt rychleji ztrácí při změně úhlu pohledu (větší vzdálenost nebo výrazně menší než 90° úhel pohledu).

Pasivní 3D brýle (polarizované)