Elektrický gril je velmi praktický a hlavně cenově dostupný do všech typů domácnosti. Pokud tedy nevlastníte dům se zahradou a nemůžete si tak dovolit používat venkovní grily, tak je kompaktní elektrický gril správnou volbou do Vaší kuchyně! Připravovat můžete lahodné steaky, špízy, klobásy nebo grilovanou zeleninu.

Při výběru grilu je důležité, aby měl vysoký výkon a nastavitelnou teplotu minimálně 120 – 230 °C. Dále musí mít vrchní desku na přípravu steaků a zeleniny. Deska musí být odnímatelná, aby se dal gril snadno udržovat a umývat. Neměla by chybět ani spodní část grilu s odnímatelnými válečky, kde budete připravovat právě špízy a klobásy. Pokud jste pohodlní, tak by mělo být samozřejmostí automatické otáčení válečků.

Příprava pokrmů je velice jednoduchá a rychlá. Vše budete připravovat současně na Vašem grilu. Nemusíte se bát, že by jste u grilování strávili celý den. Pozvěte si tedy na grilování svoji nejbližší rodinu a přátele, sousedi Vám budou pouze tiše závidět.

Existuje mnoho typů elektrických grilů, každý nabízí něco jiného v poměru cena / výkon. Sada s příslušenstvím se u jednotlivých grilů může zcela odlišovat. Záleží jen na Vás, co od svého grilu budete očekávat a kolik peněz jste ochotni do něj investovat. Samozřejmě, že čím lepší výkon i výbava, tím je gril dražší. Pokud najdete gril pouze s deskou bez ostatních vylepšení, tak si pravděpodobně moc typů jídel nepřipravíte.

Doporučujeme zvolit takový gril, který se Vám vejde na stůl a zároveň, aby se Vám vešel do skříně, kam ho můžete schovat. Léto pomalu končí a pokud tedy nehodláte čekat do další letní sezóny a budete chtít grilovat i v zimě, tak vyrazte koupit elektrický gril!

Jak správně vybrat elektrický gril do domácnosti