Hodně diváků již zažilo novější 3D prezentace, jako IMAX 3D v kinech. Přesto se mohou technologie trochu lišit. Většina amerických kin používá pasivní brýle, jak jsme zjistili tak v ČR dvě hlavní sítě multikin používají každá jinou technologii. Palace Cinemas používá pasivní polarizované brýle a CineStar aktivní brýle.


Hlavní praktický rozdíl mezi 3D TV doma a 3D kinem je velikost obrazovky a vzdálenost v jaké od ní sedíte.
V domácím prostředí je obraz obecně mnohem menší, zaměstnávající menší procento divákova zorného pole, takže je to obecně měně ohromující. S 2D můžete vytvořit více pohlcující domácí kino díky sezení blíže k obrazovce, ale s 3D by to mohl být problém. Panasonic doporučuje aby vzdálenost sezení byla alespoň trojnásobek výšky obrazovky – tedy alespoň 1,9 metru od 50 palcové obrazovky. Upozorňuje, že sezení blíže by mohlo zvyšovat riziko oční únavy a bolesti hlavy.
Menší obrazovky s sebou mohou také přinášet další záležitosti unikátní pro 3D – jako třeba relativně úzký rozsah pozorovací vzdálenosti. Také okraj obrazu, který je více viditelný na menších obrazovkách, může rušit 3D podívanou mnohem více než 2D.
Jedna výhoda 3D TV doma oproti kinu je uživatelská kontrola. Některé 3D kompatibilní televize poskytují možnost přizpůsobení 3D navíc ke standardním nastavením obrazu. Modely Samungu například dovolují přizpůsobit “G osu” nebo množství 3D efektu vašemu vkusu, komfortu a nebo tím kompenzovat různé variace v oční vzdálenosti.

Jak se liší 3D televize od 3D v kině?