Hodí se do menších prostor, hodí se všude, kde nepotřebujete zbytečný hluk a navíc její provoz nestojí až tolik peněz. Elektrická sekačka na trávník je dobrou variantou pro všechny, kteří nemají moc velkou zahrádku či nezdobí okolí jejich rodinného domu trávník rozměrů fotbalového hřiště. Je tu však i několik nevýhod, které nicméně nestojí za to, abyste vzali do rukou brousek a kosu a zkusili být poněkud retro.

U elektrické sekačky jste zkrátka a dobře limitováni kabelem, který přivádí elektřinu. Bonusem je ale ekologický a tichý provoz, nižší pořizovací náklady oproti benzínovým sekačkám a rovněž i nízká hmotnost, tudíž je ideální pro ženy nebo děti, které se chtějí účastnit na práci kolem domu, ale sekání dřeva sekerou nebo podobné práce jsou pro ně přeci jen trochu nebezpečné. Nakonec, tyhle typy sekaček jsou i mimořádně snadno ovladatelné a hodí se tedy opravdu pro každého.

Obecně platí, že elektrické sekačky najdou uplatnění na pozemku do velikosti zhruba pěti set čtverečních metrů. Existuje několik typů těchto sekaček, dělí se podle velikosti záběru nože (malé – cca 30 cm, větší cca 40 cm). Díky elektrickým sekačkám budete mít vskutku anglický trávník (pro opravdu precizního „angličana“ to ale chce dražší vřetenovou sekačku), na jaký budou obdivně zírat sousedé – u řady modelů lze totiž nastavit jednotnou výšku střihu, zpravidla mezi 20 a 70 milimetry, poradí si tedy i s poměrně vysokou trávou. Výška sečení se dá nastavit do tří různých poloh, ale madla, která to umožňují, zvýší celkovou hmotnost sekačky. Prostě a jednoduše – krása něco stojí.

Tip: Stále přemýšlíte jestli si vybrat elektrickou, nebo motorovou sekačku? Přečtěte si rádce pro výběr sekaček – zde.

I ty nejlevnější sekačky jsou velmi skladné, mají k dispozici složitelná madla. Dbejte i na výběr sběracího koše, který musí být dostatečně objemný, abyste neustále nejezdili směrem ke kotouči. V principu by to přitom mělo být snadné – souvislý pás dvacet krát deset metrů na zahradě můžete mít za deset minut posekaný, jen zapojíte sekačku do elektřiny, oškrábnete z ní po sekání zbytky a opět ji pověsíte na hák. Žádné filtry, žádné míchání benzínu a oleje, žádné svíčky – prostě údržba je tu skoro až směšná. Poměr cena versus výkon hraje jasně ve prospěch elektrických sekaček, pokud tedy nemáte zrovna velkou parcelu, kterou je třeba udržovat, to kvůli již zmíněné přívodní šnůře. Motor elektrické sekačky má obvykle spotřebu 1,2 kW, což není zrovna mnoho – budete jej totiž i při sebevětší nešikovnosti potřebovat jen maximálně půlhodinku.

Pokud máte opravdu malou zahradu, hodí se tichá elektrická rotační sekačka. Ta se snadno převeze třeba na chatu a hodí se na plochy do velikosti dvou stovek metrů čtverečních. Cena o mnoho nepřesahuje dva tisíce korun.

Elektrické sekačky